Home / دسته‌بندی نشده / آموزش تصویری دریافت گواهینامه ssl رایگان sslforfree.com

آموزش تصویری دریافت گواهینامه ssl رایگان sslforfree.com

برای شروع ابتدا به سایت sslforfree.com مراجعه کنید.

سپس آدرس وبسایت خود را در کادر سبز رنگ (قسمت enter your website to secure) وار نموده و بر روی Create Free SSL Certificate کلیک کنید.

در این مرحله لازم است دامنه خود را احراز هویت کنید تا sslforfree مطمئن شود شما مدیر این وبسایت هستید.

برای احراز هویت سه راه دارید که پیشنهاد ما manual verification یا همان احراز هویت دستی که از طریق آپلود فایل به هاست شما انجام می‌شود است. ابتدا بر روی گزینه manual verification در سایت SSL for free کلیک نمایید.

سپس از قسمت پایین صفحه روی آیکون سبز‌رنگ Manually Verify Domin کلیک کنید.

اکنون برای احراز‌هویت سایت بصورت دستی وارد هاست خود شده و به پوشه ای که سایت شما در آن قرار دارد مراجعه کنید. (public HTML یا سابدامین یا…)

یک پوشه به نام .well-known ایجاد کنید و وارد این پوشه شوید. فولدر دیگری به نام acme-challenge نیز ایجاد نمایید و مجدد وارد این فولدر بشوید.

تا اینجا ما پوشه acme-challenge را داخل پوشه .well-known ایجاد کردیم. یعنی آدرس یا پچ ما باید به اینصورت باشد :

my-website-folder/.well-known/acme-challenge

به سایت SSL For Free باز می‌گردیم و فایل اول و دوم که با نام های Download File #1 و Download File #2 با رنگ سبز مشخص شده دانلود می‌کنیم و آن ها را در پوشه acme-challenge که داخل هاست ایجاد کردیم منتقل می‌کنیم.

پس از انجام مراحل بالا به سایت SSL For Free باز‌می‌گردیم و گزینه Download SSL Certificate را می‌زنیم.

تبریک گواهی نامه شما با موفقیت ایجاد شد.

در ادامه به توضیح نحوه نصب گواهینامه ssl رایگان در کنترل پنل های Cpanel و Directadmin می‌پردازیم.

نصب گواهینامه SSL در Cpanel

اگر هاست شما سی پنل است به قسمت SSL/TLS مراجعه کنید و سپس بر روی گزینه Manage SSL sites کلیک کنید.

سپس از قسمت Install an SSL Website پایین تر از سربرگ Domin دامنه خود را انتخاب بفرمایید.

شما سه فیلد خالی Certificate: (CRT) و Private Key (KEY) و Certificate Authority Bundle: (CABUNDLE) را مشاهده می کنید به سایت SSL For Free باز‌گردید همانطور که می‌بینیم در وب سایت sslforfree نیز قسمت های Certificate و Private Key و CABUNDLE وجود دارد.

در مرحله آخر لازم است هریک از کد های موجود در سایت ssl for free را کپی و آن را در قسمت مربوطه در سی‌پنل paste نمایید و جهت اتمام کار بر روی آیکون install certificate موجود در پایین صفحه سی‌پنل کلیک کنید.

نصب گواهینامه SSL در دایرکت ادمین

در صورتی که از کنترل پنل دایرکت ادمین استفاده می کنید جهت نصب گواهینامه ssl رایگان بر روی هاست directadmin خود مقاله آموزش نصب ssl در دایرکت ادمین را مطالعه نمایید.

ما در این مقاله نحوه نصب ssl در کنترل پنل دایرکت ادمین را بصورت قدم به قدم و تصویری توضیح داده ایم.

پس از نصب گواهینامه آدرس وبسایت خود را با https در مرورگر وارد می‌کنیم. درصورتی که مراحل را بدون مشکل سپری کرده باشید آدرس بار سایت شما به اینصورت خواهد بود.

سوالات متداول و خطا‌هایی که ممکن است هنگام دریافت ssl رایگان با آن روبرو شوید

طی مراحل دریافت و نصب https رایگان ممکن است با خطاهایی روبرو شوید. ما هریک از این خطاهای احتمالی را به همراه راه‌حل مناسب آن در این قسمت برای شما توضیح می‌دهیم. آیا گواهینامه های صادر شده از سایت ssl for free قابلیت تمدید دارند؟

گواهینامه های ssl که از از طریق وب سایت ssl for free صادر می‌شوند قابلیت تمدید ندارد. اما شما می‌توانید با انجام دادن همین آموزش از مرحله اول یک گواهینامه جدید دریافت کنید و آن را مجدد بر روی هاست خود نصب کنید. صدور مجدد گواهینامه ۳ ماهه برای هر دامنه به تعداد نامحدود و کاملا رایگان امکانپذیر است. گواهی ssl رایگان را دریافت و نصب کردم اما هنوز وبسایت من خطای ssl دارد!

اگر تمامی مراحل را به‌درستی پیش رفته و نصب گواهینامه با موفقیت انجام شده اما همچنان ارور ssl در URL وبسایت شما مشاهده می‌شود ممکن است یک لینک با آدرس http در وبسایت خود داشته باشید. این لینک می‌تواند یکی از لینک های منو وب سایت شما یا لینک یکی از تصاویری که در صفحه لود می‌شود باشد. شما باید این لینک را پیدا کنید و آن را به https تبدیل کنید تا خطای یاد شده از بین برود. مدت زمان اعتبار ssl رایگان چقدر است و چطور قبل از باطل شدن گواهینامه باخبر شویم؟

مدت زمان اعتبار گواهینامه های ssl رایگان که از وبسایت ssl fo free دریافت می‌شوند ۳ ماه است. اگر شما در وبسایت ssl fo free ثبتنام کرده باشید و هنگام تهیه گواهینامه وارد حساب کاربری خود شده باشید ۷ روز قبل از باطل شدن گواهینامه برای شما ایمیل اطلاع رسانی ارسال می‌شود. فرایند ثبت‌نام در وب سایت ssl for free را پس از صدور گواهینامه نیز می‌توانید انجام دهید.

Check Also

تغییر IP ارسال ایمیل سرور دایرکت ادمین

در صورتیکه می خواهید ip مربوط  به mail server سرور را تغییر دهید، بصورت زیر …

قالب وردپرس